Kuruluş ve Tarihçemiz

Firmamız, 1996 yılında Turgay ÇOKAL tarafından kurularak ticari faaliyetine başlamıştır. Turkuaz Bilgisayar kuruluşunun ilk yıllarında, önemli projelere imza atarak, yazılım üretimi, donanım ve sistem entegrasyonu üzerinde uzmanlaşmış ve takip eden yıllarda birçok Resmi Kurum, Vakıf ve Ticari İşletmelere danışmanlık yaparak alt yapı, sunucu, terminal, network, bilgisayar ihtiyaçlarını karşılamıştır. İşletmelerin ihtiyaçlarına zamanında ve doğru projeler üreterek, bakım anlaşmaları imzalamıştır ayrıca ihtiyaca yönelik özel programlar yazılmış ve bunlarla beraber uzunca bir dönem Mikro Muhasebe ve Ticari programlarının bölge destek ve satış bayiliğini yapmıştır. İşletmelerin her alanda E-dönüşüm ihtiyaçlarını sağlamaktayız ayrıca siber güvenlik cihazlarının kurulumlarınıda yapmaktayız. Halen alanlarında lider üst düzey marka ve firmaların bayiliğini yapmaya devam etmekteyiz, kısaca firmamız 4 ana grup altında faaliyetlerini sürdürmektedir.

1. Grup = Servis, Danışmanlık ve Siber Güvenlik hizmetleri

2. Grup = E-dönüşüm Hizmetleri [ Kep, e-fatura, e-defter, e-imza, e-saklama, e-mutabakat, kep bordro, e-yazışma vb.]

3. Grup = Yazılım Satış Hizmletleri

4. Grup = Donanım, Network alt yapı ve Sarf Malzeme Satışı

Amacımız

İşletmelerin ihtiyaçlarına yönelik doğru zamanda en doğru çözümleri projelendirerek, gelişen teknolojiden faydalanmalarını sağlayarak, IT uzmanlarımızla Bilgi Teknolojileri alanında en iyi hizmetini vermektir.

Vizyonumuz

Batı Karadeniz Bölgesinde özellikle lokasyonuz Zonguldak ve ilçelerinde güvenilir ve aynı kalitede hizmet sunan, herkesin ve her kesiminin bilgisayarcısı olan, insan ve teknolojiyi en değerli aktifi olarak kabul eden, geçmişine yakışır şekilde fark ve değer yaratan, rakiplerinin örnek aldığı her aşamada güven veren, piyasanın lider IT - (Information Technologies ) firması olmaktır.

Servis Kapsamı ve Felsefemiz

Alanında uzman en az 10 yıllık bilişim tecrubesi olan personelimiz ile vermiş olduğumuz hizmet kapsamında verilerinizin güvenliğini ve mahremiyetini garanti ediyoruz. bu felsefe ile işlemlere başlamdan önce mutlaka verilerinizin yedeklemesini yapmaktayız. Bizim için sırrınız, sırrımızdır.

Bilgisayar / Notebook / Tablet Tamiri

Her marka ve model Masa üstü, notebook, netbook, ultrabook ve tablet bilgisayarlara donanımsal ve yazılımsal sorunlarını çözmekteyiz. Cihazın servisimize teslim edilmesi ve serinosu ile kaydının açılmasınının ardından hızlı bir şekilde arıza tespit çalışmalarına başlanır, tahmini masraf onayınıza sunulur, Onayınızın ardından cihaza müdehaleye başlanır. Müşterimiz isterse serinosu ile internet sitemizden cihazın servis durumunu takip edebilir, varsa ek isteklerini iletebilirler. Servisimizde parca değişim veya ilavelerde orjinal parçalar kullanılmakta olup üretici firma garantisi altındadır, fason veya 2.el ürünleri kullanmamaktayız. Yapılan işlerde işçilikten kaynaklanabilecek tüm masrafları kendimiz karşılamaktayız. Tatmin olmadığımız hiç bir işi, bitmiş saymıyoruz ve müşteriye teslim etmiyoruz. Testlerini yapıp onay verdiğimiz işlerde, işlem sonucunda müşterilerimizi Sms veya e-mail ile bilgilendiriyoruz.

Uzak Masaüstü desteği

Yazılım kaynaklı bir çok problemi bilgisayarın servisimize gelmesine gerek kalmadan uzak masaüstü bağlantısı yaparak yerinde çözüm sunmaktayız, daha hızlı çözüm üreterek zamandan vede iş güçünden tasarruf sağlıyoruz. Bu hizmetimizden, Bakım Sözleşmesi kapsamında olan müşterilerimiz 7x24 üçretsiz faydalanabilmektedir, kapsam dışında kalan müşterilerimizin talepleri üçrete dahildir.

Kurulum ve Kablolama

Cat5, cat6, cat7 standartı kablolar kullanarak Network altyapı hizmetleri sunmaktayız. Windows server, windows client, kabin ve patch panel, fax server, virüs koruma, data yedekleme, data kurtarma, adsl ve roter yapılandırma, vpn, acces point, firewall utm, wriless kurulumları Ibm, Hp, Snc server mimarisinde sunucu kurulumları yapmaktayız, mevcut sistemlere danışmanlık ve servis hizmetleri sunmaktayız ayrıca felaket senaryoları üreterek müşteride farkındalık bilgilendirmeleri yapmaktayız.

Özel Program Yazımı

Müşteri istekleri doğrultusunda, ihtiyaç duyulan " İşletmeye Özel " programlar üretmekteyiz. Piyasada hali hazırda bulunan paket programlar ile çözüm bulamayan müşterilerizden gelen özel yazılım taleplerini kabul etmekteyiz.

Teşekkür

1996 yılında başladığımız yolculuğumuzda, birlikte çalıştığımız kurumsal ve bireysel müşterilerimize, tedarikçi firmalarımıza, İş ortaklarımıza ayrıca başarımızda emeği geçen tüm personelimize ve desteklerini esirgemeyen dostlarımıza teşekkür ederim. Kurucu Turgay ÇOKAL, Bilgisayar Programcısı.

Program İndirme
İletişim Bilgileri
Tel : 0 372 252 04 04
fax : 0 372 253 97 55
mail : bilgi@znturkuaz.com
Bülent Ecevit Cad.Esnaf Kefalet Koop.İşhanı Kat:3 No:11/301 Merkez / Zonguldak